Medzinárodná sim karta (+ eSIM) | Volania a dáta v ktorejkoľvek krajine

 

Často cestujete po celom svete či pracujete v zahraničí? Ušetrite čas a peniaze hľadaním sim karty miestneho operátora alebo bezplatnej Wifi a pripojte sa na internet okamžite po príchode do cieľovej krajiny. Užívajte si cestovanie bez mobilných hraníc a venujte sa zdieľaniu zážitkov s blízkymi osobami alebo priateľmi. Ako na to? Úplne jednoducho a online, dokonca s využitím jedného z najmodernejších výdobytkov technológií v mobilnom priestore akým je napríklad eSIM (elektronická sim karta).

 

 

 

Medzinárodná sim karta = pripojenie na internete bez obmedzení

Prinášame prehľad najväčších online predajcov medzinárodných sim kariet, ktoré vám umožnia spojenie nielen s domovinou, ale hlavne s internetom, bez neustáleho prehadzovania sim kariet. Takto použijete iba jednu pre celý svet.

 

Prečo teda radšej medzinárodná sim karta?

Aj keď si sim kartu môžete kúpiť v ktorejkoľvek krajine, zvyčajne narazíte na niektoré ďalšie problémy:

  • najprv musíte nájsť správny obchod
  • musíte tiež vedieť, ktorý operátor ponúka najlacnejšie tarify v danej krajine
  • musíte si vybrať správny tarif
  • ak už potrebujete volať do svojej domovskej krajiny, potom môže byť roaming veľmi drahý
  • a nakoniec zakaždým, keď navštívite rôzne iné krajiny, budete musieť tieto problémy riešiť znova a znova.

Pri medzinárodnej sim karte môžete zabudnúť na všetky tieto problémy… Poďme sa teda pozrieť na najznámejšie alternatívy medzinárodných sim kariet, ktoré si jednoducho zaobstaráte cez internet priamo z domu:

 

 

 

 1. medzinárodná sim karta     www.surfroam.com

 

 

Predajca ponúka možnosť výberu medzi klasickou plastovou sim kartou s platnosťou kreditu až 1 rok po dobití a úvodným kreditom 15 eur a elektronickou eSIM kartou, ktorá je síce drahšia o 5 eur, ale úvodná cena za ňu je rovnako ako v prvom prípade súčasťou prvotného nabitého kreditu. Teda, ak si zakúpite klasickú sim kartu v hodnote 15 eur, budete mať prvý kredit v rovnakej hodnote.  Samotným výberom typu sim karty vám následne ponúkne aj jednotlivé sadzby a druh pokrytia SIM kariet Surfroam vo všetkých krajinách sveta. Tu sa napríklad jednoducho dozviete napríklad to, do akej siete mobilného operátora je možné sa prihlásiť v tom ktorom štáte, či sieť podporuje 3G alebo 4G, cenu za 1 MB v eurách alebo detaily mobile country codes (MCC) ako aj mobile network codes (MNC) jednotlivých operátorov.

 

medzinárodná sim karta surfroam

 

 

V prípade eSIM je možné si vybrať až z 3 profilov Global (114 krajín sveta s pokrytím 3G/4G), Global+ (124 krajín sveta s pokrytím 3G) a Ultra (62 krajín sveta s pokrytím 3G/4G), ktoré sa líšia cenou za 1 MB a kvalitou/rýchlosťou pripojenia na internet. Je možné si samozrejme zakúpiť všetky 3 profily  a prepínať ich medzi sebou pre pre maximálnu efektívnosť využitia mobilného pripojenia na internet. Ak teda chcete napríklad mať prístup k internetu v Paname alebo Kolumbii a zároveň v celej EÚ, ideálny je balíček Global, avšak ten má v programe všade iba 3G pokrytie.

 

 

surfroam medzinárodna sim karta

 

Výhody  SurfRoam.com

 • luxusná cezhraničná konektivita vo viac ako 200 krajinách sveta cez 1 sim kartu
 • 3v1 sim karta (micro, nano a mini) vhodná pre použitie nielen v mobiloch, ale aj tabletoch, routeroch a podobne
 • program na dobíjanie kreditu, ktorý je platný až 1 rok po dobití
 • bez ďalších poplatkov, žiadne zmluvy (obdobný princíp ako sú u nás sim karty na kredit – presurfujete len toľko, koľko máte kreditu)
 • online podpora k produktu po celý čas (kanály: Email, Chat, Facebook, WhatsApp, Viber, Skype, SMS alebo Messenger)
 • klasickú sim kartu doručujú do celého sveta, eSIM si rovno cez QR kód po zaplatení načítate do zariadenia online
 • 30 dňová záruka vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti
 • rýchly návod na použitie je priložený k dodanej sim karte

 


 

 

Nevýhody

 • sim karty sa dajú použiť iba na pripojenie k internetu, nie na hovory (volať však samozrejme môžete cez aplikácie ako Skype, Duo, Viber, Signal…)

 

 

 

 

 

 

2. medzinárodná sim karta onesimcard  www.onesimcard.com

 

Na rozdiel od vyššie uvedeného predajcu je možné zakúpiť sim kartu aj pre hlasové programy. Tých je v ponuke hneď niekoľko a programy sa tiež líšia v tom, či sú v tom „pribalené“ aj dáta, či podľa počtu krajín, kde je možné uvedené benefity využívať. OneSimCard je tiež dobrý z toho pohľadu, ak chcete mať aj svoje miestne (slovenské) číslo (SIM VoIP) – môžete si dokonca vybrať hneď z niekoľkých miestnych čísel podľa regiónov v dotyčnej krajine (napr. pre Žilinu prefix +041). Táto funkcia sa nazýva „Personal Extra Number“ alebo aj PEN, kde si nastavíte ďalšie atribúty pre príjem hovorov, napr. presmerovanie. OneSimCard totiž poskytuje pre svoje mobilné dáta estónske tel. číslo a estónske adresy IP. Viete si tak vytvárať neobmedzené PEN profily podľa toho, v ktorej krajine ste.

 

medzinárodná sim karta OneSimCard

 

Operátor tiež ponúka eSIM, pričom nahratie a nastavenie profilu je veľmi jednoduché (online), príklad:

 1. kliknite v mobile na „Nastavenia / Sieť a internet / mobilná sieť“ a kliknite na „Pridať ďalšie“
 2. vyberte možnosť „pridať číslo pomocou eSIM (Download a SIM instead)“ a kliknite na „Ďalej“
 3. v ponuke „Potvrdenie siete (Confirm your network)“ kliknite na možnosť „Použiť inú sieť (Use a different network).
 4. na vašom webovom profile na stránke OneSimCard nájdete v časti „Moje SIM karty (My SIM cards)“ správny QR kód pre eSIM. Stačí to len naskenovať.
 5. následne povoľte dátový roaming aj pre túto kartu eSIM.
 6. ak však chcete používať dátový balík, musíte ho najprv vo svojom profile aktivovať – ​​je to tiež dosť ľahké – vyberte dátum aktivácie. Pozor však na platnosť balíka, ktorý má v najkratšej podobe platnosť iba 2 týždne.

 

medzinárodná sim karta OneSimCard

 

Operátor tiež ponúka svoju vlastnú aplikáciu pre Android či iOS s názvom OneSim VoIP, s ktorou môžete ušetriť nemalé peniaze pri telefonovaní. Ako už samotný názov aplikácie napovedá, telefonovaním prostredníctvom Wifi siete viete dramaticky znížiť poplatky až na 1 cent za minútu. S tým je ale spojená nutnosť objednania miestneho čísla (PEN) za poplatok, preto to predovšetkým využijú hlavne tí klienti, ktorí sa v zahraničí nachádzajú dlhodobejšie alebo veľa telefonujú.  Porovnajte si preto rôzne programy, ktorý je najvýhodnejší v priloženej tabuľke:

 

medzinárodná sim karta OneSimCard

 

Výhody OneSimCard

 • luxusná cezhraničná konektivita vo viac ako 200 krajinách sveta cez 1 sim kartu (+4G siete)
 • dobíjanie kreditom, žiadne mesačné poplatky navyše
 • 2 tel. čísla na sim karte od základu (napr. estónske +372 a americké +1 pre Európanov)
 • príjem hovorov z celého sveta pre veľké množstvo krajín úplne zdarma (podľa zvoleného programu)
 • bohatá a detailná podpora na webe predajcu (vrátane nastavení PEN, presmerovanie hovorov,..)
 • zasielanie SMS samozrejmosťou
 • návod na nastavenie a aktiváciu sim karty v mobile súčasťou balenia

 

 

Nevýhody

 • oproti konkurentom vyššia cena za 1 MB, ktorá síce začína na 0,01 € (=1 cent)/MB, ale nie v každej krajine – pozrite si preto radšej pred kúpou cenu za MB v tej ktorej krajine
 • krátka platnosť kreditu, volacích či dátových pri niektorých programoch (2-týždňové alebo mesačné balíky)
 • vyššie ceny obstarania novej sim karty ako u SurfRoam

 

 

 

 

 

3. esim2fly Slovensko  www.esim2fly.com

 

eSIM2fly slovensko medzinárodná sim karta

 

Ak cestujete do Ázie alebo Austrálie (+ ďalekého východu) a smerujete do jednej z jej 26 krajín, máme pre vás výborný tip na sim kartu s prednabitým kreditom – programom. Za 19 USD dostanete elektronickú sim kartu (eSIM), ktorú si po platbe okamžite nahrajete cez QR kód do svojho mobilu. Zároveň získate až 6 GB dát plnou rýchlosťou v 4G/LTE (alternatívne 3G) mobilnej sieti počas 8 dní, pričom v 2G sieti sú dáta neobmedzené.

V ktorých štátoch môžete eSIM naplno využívať? Sú to tieto:  Australia, Bangladéš, Brunei, Kambodža, Čína, Hong Kong, India, Indonézia, Izrael, Japonsko, Kazachstan, Laos, Macao, Malajzia, Myanmar, Nepál, Pakistan, Filipíny , Qatar, Singapur, Južná Korea, Srí Lanka, Taiwan, Tibet ༃, Vietnam, Thajsko (Thajsko od 8. febrára 2020) a ďalšie štáty celého sveta neustále pribúdajú…

 

eSIM2fly slovensko medzinárodná sim karta

 

Kompatibilné zariadeniami na používanie tejto eSIM sú: iPhone XR | iPhone XS | iPhone XS Max | iPhone 11 | iPhone 11 Pro | iPad Air, Pro, Mini | Samsung S20, Z | Google Pixel 3, 4

Za tento poplatok pri kúpe sim karty dostanete k využívaniu telefónne číslo s predvoľbou +66 (Thajsko), pričom príjem hovorov, volania a SMS sú počas uvedeného obdobia zadarmo. Okrem toho si môžete zadovážiť aj balíček pod názvom Global plan, kde 103 krajín z celého sveta vrátane EÚ a Slovenska. Potom čo uplynie platnosť predplateného balíčka Asia plan alebo Global plan, môžete dobíjať kredit podľa potreby a svojho plánu, nemusíte pokračovať v programe, ktorý bol nabitý naposledy. Ak cestujete do USA, použijete Global plan, potom ste napr. o dva týždne v Japonsku, stačí dobiť Asia plan, ktorý je lacnejší.

TIP: angličtinu si v mobilnej sieti thajského operátora nastavíte v telefóne jednoducho tak, že zadáte na klávesnici vytáčaného hovoru kód *119*2# a vytočíte ho zavolaním.

Ostatné cenové balíčky vidíte na priloženom obrázku:

 

eSIM2fly slovensko medzinárodná sim karta

 

Výhody eSim2fly

 • pre krajiny Ázie a Austrálie ideálne
 • veľká variabilita dobíjacích programov
 • neobmedzené hovory (príjem + volania + SMS)
 • neobmedzený 2G internet
 • okamžitý prístup k všetkým nastaveniam po zaplatení

 

Nevýhody

 • možno drahšie celosvetové dáta (stále sú ale nejaké akcie -> teraz 10% dole)
 • nutnosť mať eSIM podporujúci telefón

 

 

 

 

 

4.  www.cryptos.im

 

Nakoniec tu máme špecialitu na záver – zabezpečenú anonymnú medzinárodnú sim kartu s názvom Crypto sim. Sľubuje bezpečné a anonymné surfovanie po internete s cenou od 0,01€/MB a volania s cenou od 0,35 € /minúta (príjem hovorov aj odchádzajúce hovory). Zaujímavé, však? Ako mobilný virtuálny operátor (MVNO) sľubuje tieto fixné ceny platné pre celý svet. Tvrdí, že mobilná komunikácia je zabezpečená šifrovacím štandardom A5/1 so vstavanou VPN službou spolu s hlasovou substitúciou (náhradou) a ukrytím tel. čísla.

 

cryptosim medzinarodna sim karta

 

Internet za MB je naozaj lacný a jeho cenu zistíte zadaním krajiny, v ktorej službu využívate na tejto adrese.

 

cryptosim medzinarodna sim karta

 

Hovory máte možnosť vykonávať dvoma spôsobmi, a to klasickým kreditným spôsobom – buď budete platiť za každý hovor od 0,35 € za minútu alebo si predplatíte balík za 250 € na 30 dní a môžete volať neobmedzene do celého sveta, bez roamingových obmedzení, napr. cez virtuálne číslo. V sekcii “Virtual Numbers” si viete kúpiť veľa virtuálnych čísel, na ktoré budete prijímať hovory najčastejšie zrejme podľa krajiny, kde chcete s číslom fungovať.